40 akademisyenden ergen sağlığı için kapsamlı bir eser: Adolesan Sağlığı Kitabı

23 Mart 2016   |    21 Mayıs 2020    |   Kategori: Aile Hekimliği, Arşiv, Tedavi Rehberleri Print

Editörlüğünü Doç. Dr. Çiğdem Apaydın Kaya’nın yaptığı ve Medikal Akademi Yayıncılık tarafından Adolesan Sağlığı “Koruyucu Hekimlik ve Erken Tanı” ismi ile yayımlanan kitap farklı disiplinlerden 40 yazarın katılımıyla hazırlandı. Güncel ve kanıta dayalı bilgilerden oluşmasına özen gösterilen kitap, özellikle aile hekimleri ve okul hekimlerine yönelik bir “rehber kitap” olarak hazırlanmıştır. Yedi ana bölümden oluşan kitap 600 sayfa…

click-iconKitabın giriş bölümlerini incelemek için tıklayınız: >>>

Kitapta bulabileceğiniz bazı konular arasında şunlar bulunuyor: Adolesanla iletişim, Sağlığın Değerlendirilmesi ve Risklerin Tanınması, Sağlık Eğitimi, Periyodik Muayene, Aşılar, Sağlıklı Beslenme ve Egzersiz Önerileri, Büyüme ve Gelişme Problemleri, Duygudurum ve Anksiyete Bozuklukları, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Bozukluğu, Tütün ve Madde Kullanım Bozuklukları, İnternet Bağımlılığı, Yeme Bozuklukları, Cinsel Sağlık/Üreme Sağlığı, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Kontrasepsiyon, Adolesan Hakları, Sık Karşılaşılan Durumlar (Jinekomasti, Akne, Baş ağrısı, Menstrüel siklus bozuklukları, Astım, Obezite, Hipertansiyon), Sporcu Adolesanlarda Sık Karşılaşılan Problemler, Reşit Olmayanlara Tıbbi Müdahale, Adli ve Yasal Konular ve Ailelere Mesajlar.

Adolesan Sağlığı Kitabını nasıl alabilirim?

Kitabın yazarları:

Doç. Dr. Çiğdem APAYDIN KAYA, Doç. Dr. Gürkan SERT, Doç. Dr. Hülya AKAN, Doç. Dr. Hülya PARILDAR, Doç. Dr. Mehmet AKMAN, Doç. Dr. Neşe PERDAHLI FİŞ, Doç. Dr. Nilüfer ÖZAYDIN, Doç. Dr. Nurşen TURAN YURTSEVER, Doç. Dr. Osman SABUNCUOĞLU, Doç. Dr. Özgür KASIMAY ÇAKIR, Doç. Dr. Özlem SARIKAYA, Doç. Dr. Perran BORAN, Doç. Dr. Saliha Serap ÇİFÇİLİ, Doç. Dr. Tevfik YOLDEMİR, Doç. Dr. Zeynep ATAY, Doç. Dr. Zeynep Tuzcular VURAL, Dr. Ümmügülsüm GÜNDOĞDU, Op. Dr. B. Yağmur ÖZTÜRK, Prof. Dr. Arzu UZUNER, Prof. Dr. Ayşe ARMAN, Prof. Dr. Bülent KARADAĞ, Prof. Dr. Dilşad TÜRKDOĞAN, Prof. Dr. Kültegin ÖGEL, Prof. Dr. Mustafa BAKIR, Prof. Dr. Mustafa KARAHAN, Prof. Dr. Nesime YAYCI, Prof. Dr. Orhan DERMAN, Prof. Dr. Pemra CÖBEK ÜNALAN, Prof. Dr. Serap TURAN, Uzm. Dr. Demet MERDER COŞKUN, Uzm. Dr. Emrah KIRIMLI, Uzm. Dr. Işık GÖNENÇ, Uzm. Dr. Nurdan TEKGÜL, Uzm. Dr. Özlem CİĞERLİ, Uzm. Dr. Serpil BAŞ, Uzm. Dr. Şenol GÜMÜŞDERE, Uzm. Dr. Tevfik Tanju YILMAZER, Uzm. Dr. Tijen ŞENGEZER, Yrd. Doç. Dr. A. Tuğba BAHADIR.

Adolesan Sağlığı Kitabını nasıl alabilirim?

Medikal Akademi Yayıncılık tarafından yayımlanan Adolesan Sağlığı Kitabını pek çok şekilde alabilirsiniz. Tanıtım amacıyla kısa bir süreliğine özel bir indirimle satışa sunulan kitabı bazı tıp kitabevlerinin yanı sıra doğrudan Medikal Akademi web sitemizden de sipariş verebilirsiniz. Tanıtım amacıyla bir süreliğine kitap satış rakamına KDV ve kargo bedeli de dahil olmak üzere toplam 60 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Adolesan Sağlığı Kitabını almak için şu linki tıklayınız: >>>

adolesan-kapak-cift

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla