4 yaşına kadar bebeğinizi televizyondan uzak tutun!

Kategori: Bebek Sağlığı Print

bebek-anne-baba-oyunMinik bebeğinizin ilk dört yılı bütün yaşamını biçimlendiriyor. Kişiliği oluşuyor, yetenekleri ve becerileri gelişiyor. Bu dönemde bebeğinizi olabildiğince televizyondan uzak tutun ve bebeğinizle nitelikli vakit geçirmeye özen gösterin. Türkiye’nin ilk ve tek, 9-48 ay arası minikler için hazırlanan gelişim seti “Adım Adım” ile bebeğinizle eğlenceli vakit geçirirken; zihinsel gelişiminin yanı sıra dil, motor, duygusal ve sosyal gelişimlerine de destek olun.

Çocuklar televizyon seyretmeye bayılıyor, özellikle de çizgi film izlemeye… Uzmanlar ise uyarıyor; “Çocuklarınızı televizyonda uzak tutun ya da kontrollü seyrettirin”. Ancak anaokuluna gidemeyecek kadar küçük çocuklarını evde oyalayamayan ve çoğu zamanda çaresiz kalan ebeveynlerin büyük bölümü, çocuklarının uzun saatler televizyonun karşısında vakit geçirmesine izin veriyor. Eğlenceli eğitim, planlı gelişim sloganıyla sunulan Adım Adım Gelişim Seti, ebeveynlerin planlı bir şekilde çocuklarıyla ilgilenmelerini, çocuklarının eğlenirken öğretmelerini sağlıyor, “Bebeğimle nasıl nitelikli zaman geçiririm?” endişesini yok ediyor.

Doğumdan sonra dokuzuncu aydan itibaren kullanılmaya başlanan interaktif eğitim ve gelişim seti “Adım Adım”; miniklerin zihinlerinin öğrenmeye en yatkın olduğu 48. aya kadar planlı gelişim sağlarken, akranlarına kıyasla fark yaratmalarına ve gelecekteki eğitimlerinin daha nitelikli olmasına olanak tanıyor.

Bebeğinize 1 yaşına kadar bu testleri mutlaka yaptırın

Her ay yeni bir aktivite

Uzman pedagog ve psikologlar tarafından her aya özel hazırlanan Adım Adım Gelişim Seti’nin içinde birbirinden ilgi çekici aktiviteler yer alıyor. İlgili aya ait gelişim tablosu, oyun malzemeleri, aktiviteler için ebeveynlere yönelik öneriler, her aya özel kitaplar, yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştiren hikayeler, uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanmış makaleler… Bunlara ek olarak sisteme üye olan aileler, kendilerine özel şifrelerle sisteme girip çocuklar tarafından seslendirilen çocuk şarkılarına ulaşabiliyorlar.

Dokun, Gör, Say, Oku

Adım Adım Gelişim Seti’nde bulunan farklı materyallerden yapılan malzemeler, bebeklerin ve çocukların “dokunma” duyusunu geliştirirken ince motor gelişimlerini desteklemeye aracı oluyor. Böylece nesnelerin beraberliklerini de keşfediyorlar. Şekilleri ve renkleri öğrenerek “görsel” uyarılara cevap verip mekânsal ilişikleri anlamakta zorlanmıyorlar. Sıraları izleyip, sayıları öğrenip şekilleri de hatırlamasına yardımcı olan “Adım Adım”; çocukların ‘saymayı’ ve matematik kavramlarını erken aylarda keşfetmesini sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak alfabeyi ve kelimeleri öğrenip, kendilerini rahatça ifade etme yeteneklerini geliştiren set, iletişimlerini güçlendirerek, okumaya bir adım daha yaklaştırıyor. Adım Adım Gelişim Seti ile ebeveynler ve çocuklar karşılıklı duygu alışverişinde bulunuyor. Bu duygu alışverişi, keyif alma hali, aynı şeyle ilgilenme durumu, keşfetmekten alınan mutluluk, çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimine destek oluyor.

Bebeğinizi kitaplarla ne zaman tanışmalı?

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla