Cenovapharma sektöre yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor

Kategori: Sektör Print

İSTANBUL – Türk ilaç sektörüne iddialı bir giriş yapan % 100 yerli sermayeli Cenovapharma, geçtiğimiz ay itibari ile sektörde faaliyet göstermeye başladı. Pazarlamanın ötesinde yeni ve farklı bir tonda faaliyet gösterecek olan firma, uluslararası ilaç firmalarının standartları ile yerel firmaların müşteri odaklılığını, hız ve esnekliğini birleştirmeyi hedefliyor.

 

Uluslararası pazarlarda iddialı hale gelen Türk ilaç sektörü, yeni oyuncular ile büyümeye devam ediyor. İlaç sektörüne yakın zamanda giren firmalardan Cenovapharma, deneyimli isimlerden oluşan dinamik kadrosu ve farklı bakış açısı ile sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. Ocak ayında kurulan Cenovapharma’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve sektörün deneyimli ismi Faik Somer, şunları söyledi: “Sağlık sektörünün ihtiyacına en uygun ürünleri piyasaya sunma hedefiyle çıktığımız bu yeni yolda tek önceliğimiz, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin satış ve pazarlamasını yapmak olmayacak. Cenovapharma, paydaşlarının da sorununu çözen, isteklerini yerine getiren, yenilikçi yaklaşımlar ile sektöre örnek bir firma olacaktır. İlk aşamada Cardyn, Glynose, Diameprid gibi ürünlerin içinde bulunduğu kardiyovasküler ve diyabet alanlarında hizmet verirken önümüzdeki yıllarda onkoloji, merkezi sinir sistemi, immunoloji ve oftalmoloji gibi uzmanlık alanlarına yönelik ürünleri piyasaya sürmeyi hedefliyoruz”.

Deneyimli ve dinamik bir ekip
İş ortaklarına en iyi hizmeti verebilmek için güçlü bir saha satış ve pazarlama ekibi oluşturduklarını ifade eden Somer, “Cenovapharma olarak gücümüzü ilaç sektöründe önemli deneyimlere sahip isimlerden almanın yanı sıra saha ekibimiz ile de iddialıyız. İş ortaklarımızın ihtiyaçlarına en hızlı ve doğru şekilde çözüm sunabilme amacıyla oluşturduğumuz şirket yapımız ile Mart ayında çıktığımız yolda güzel sonuçlar almaya başladık.  Cenovapharma’nın sağlık sektöründe en güçlü oyunculardan biri olması için ilk günkü heyecanımız ile yola devam edeceğiz” dedi.

Nezih Barut, Faik Somer gibi ilaç sektöründe duayen olarak kabul edilen isimlerle, Tahincioğlu Holding’in de dahil olduğu güçlü yatırımcı kuruluşların buluşması ile Ocak ayında kurulan Cenovapharma’nın Genel Müdürlüğünü  Selim Giray’ın yapacağı ve dinamik bir ekiple önümüzdeki yıllarda iddiasını sürdüreceği belirliliyor.

 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla