Elif Keçecioğlu, AstraZeneca Uluslar arası Pazarlar Erişim Direktörü oldu

Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Ruhsatlandırma, pazar erişim, fiyatlandırma ve stratejik sağlık inisiyatifleri alanında toplam 16 yıllık tecrübeye sahip olan ve 2013’ten itibaren AstraZeneca Türkiye’de görev yapan Elif Keçecioğlu, AstraZeneca Uluslararası Pazarlar Kardiyovasküler, Renal, Metabolizma ve Solunum Ürünleri Pazar Erişim Direktörü olarak atandı. Elif Keçecioğlu yeni görevinde, Uluslararası Pazarlar Ticari Strateji Başkan Yardımcısı Pelin Eriştiren İncesu’ya bağlı olarak çalışacak. Profesyonel hayatına Lundbeck’te Ruhsatlandırma alanında çalışarak başlayan Elif Keçecioğlu, AstraZeneca’ya katılmadan önce altı yıl boyunca AbbVie’de ruhsatlandırma ve pazar erişim ile ilgili süreçleri ve yenilikçi tedavilerle ilgili stratejik sağlık inisiyatiflerini yönetti.

2013 yılında Ruhsatlandırma Müdürü olarak AstraZeneca Türkiye’ye katılan Keçecioğlu, 2015 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak görev yapmaktaydı. Elif Keçecioğlu, Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak görev yaptığı süre boyunca AstraZeneca’nın Türkiye’deki ürün hattının ruhsat alım süreçlerinden sorumlu başarılı bir ekibin yönetimini üstlendi.

Aynı zamanda “Diyabetle Kaliteli Yaşam” ve “Türkiye’de Akciğer Kanseri Raporu” inisiyatiflerinin paydaş iletişiminin yanı sıra, AstraZeneca’nın yerelleştirme stratejisine liderlik etti. Elif Keçecioğlu yeni görevinde, AstraZeneca’nın kardiyovasküler, renal, metabolizma ve solunum ürünlerinin uluslararası pazarlardaki pazar erişim stratejilerinden ve ülkelerin yeni ürün lansman süreçleri ile birlikte yeni endikasyon onay ve patent süreçlerine destek olmaktan sorumlu olacak.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla