GSK, çalışma modelini değiştiriyor

Kategori: Sektör Print

internet-saglikGSK yeni yılda hayata geçecek ‘Yeni Çalışma Modeli’ ile hekimlere ve eczacılara daha iyi hizmet sunmayı hedefliyor. GlaxoSmithKline (GSK) bir yılı aşkın süredir hazırlıkları süren ‘Yeni Çalışma Modeli’ ile değişen dinamiklere uygun şekilde davranacak. Hekimler ve eczacılar başta olmak üzere sağlık çözümü sunduğu tüm paydaşları kapsayan bu yeni modelde verilen hizmetin kalitesi ön plana çıkıyor.

Türkiye’de ve tüm dünyada aynı anda hayata geçecek olan ‘Yeni Çalışma Modeli’nin ilk aşaması bu yıl içinde tamamlandı. 2015 yılının başından itibaren tanıtım uzmanlarının ücret kriterleri değiştirildi ve satış kotaları kaldırıldı. Böylece sağlık profesyonellerine tıbbi ürün tanıtımı gerçekleştiren ekibin performans değerlendirmeleri satış hedeflerinden bağımsız hale geldi.

Yeni modelde, çalışanların GSK değer ve davranışlarını ne ölçüde benimsedikleri, teknik bilgilerinin düzeyi, hastaya verilen sağlık bakımını desteklemek için sundukları hizmetin kalitesi ve GSK’nın genel iş performansı kriterleri çerçevesinde değerlendiriliyor.

2016’DA HEKİMLERLE İŞBİRLİĞİ MODELİ DEĞİŞECEK

‘Yeni Çalışma Modeli’nin ikinci aşaması 2016 yılı itibariyle başlayacak. Hekimlerle ve diğer sağlık meslek mensupları ile yürütülen işbirliği modeli değişecek. Yeni modelde; sağlık mesleği mensuplarının tıp kongrelerinde ve toplantılarda ürünlere yönelik yaptıkları konuşmaları ve tıbbi konferanslara katılımları için yapılan bireysel ve doğrudan destekler, yerini bağımsız aracı kurumlar aracılığıyla yapılan konferans katılımı ve desteklere bırakacak. Mesleki gelişim odaklı eğitimler hastaneler, üniversiteler ve dernekler aracılığıyla gerçekleştirilecek.

GSK bu yeni çalışma modeli ile hastayı işinin merkezinde konumlandırıp, şeffaf ve güvene dayalı ilişkiler sunarken, aynı zamanda sağlık sektöründe bu konuda öncü bir rol oynuyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla