Ankara Bilkent Şehir Hastanesi / Randevu ve İletişim

Adres

Üniversiteler Mah. Bilkent Cad. No: 1 - Çankaya / Ankara

Web Sitesi

https://ankarasehir.saglik.gov.tr

Branşlar

Acil ServisAğrı KliniğiAile HekimliğiAlerji ve immünolojiAnestezi ve Rean.AnesteziyolojiAnjiyografiBeyin ve Sinir CerrahisiBiyokimyaÇocuk EndokrinolojiÇocuk KardiyolojiÇocuk NefrolojiÇocuk NörolojisiÇocuk PsikiyatrisiÇocuk RomatolojisiÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeDiyabetDiyalizEkokardiyografiEndokrinoloji ve Met.EndoskopiEnfeksiyon HastalıklarıFizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGirişimsel RadyolojiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBNefrolojiNörolojiNöroşirurji (BSC)OrtopediPatolojiPsikiyatriRadyasyon OnkolojisiRadyolojiTıbbi OnkolojiÜrolojiYenidoğanYoğun BakımAvrupa’nın bir defada inşa edilen en büyük hastanesi ve Dünyanın üçüncü büyük hastanesi durumundaki Ankara Bilkent Şehir Hastanesi törenle hizmete açıldı. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, kendi alanında Dünyanın sayılı sağlık merkezlerinden birisi durumunda ve her biri alanında özelleşmiş hastanelerden oluşuyor. Bir sağlık kampüsü niteliğinde olan bir alanda faaliyet gösteren Ankara Şehir Hastanesi, 1 milyon 312 bin metrekare kapalı alana sahip 8 ayrı hastaneden oluşuyor. Genel hastane yanında, Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, Nörolojik Bilimler ve Ortopedi Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Onkoloji hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi bulunuyor. Toplamda 3 bin 704 nitelikli yatağa sahiptir. Ayrıca 674 adet yoğun bakım yatağı bulunuyor ve her düzeyde yoğun bakım hastasına hizmet verebilecek bir alt yapıya sahip.

İçinde hibrit ameliyathane olarak adlandırılan son teknoloji ile donatılmış, müdahale ve görüntüleme işlemlerinin aynı anda yapılabildiği ameliyathaneler olmak üzere, toplamda 131 tam donanımlı ameliyathane mevcut. 904 adet hasta muayene odasında aynı anda hasta kabul edilebilecek kapasiteye sahip ve günde 30 bin hastaya hizmet verebilecek nitelikte tasarlanmış durumdadır.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nden nasıl randevu alınır?

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nden randevu almak için bir kaç yol izleyebilirsiniz. En kolay randevu alma yolu yukarıda bulunan ve üzerinde Alo182 bulunan butonu tıklayarak cebinizden otomatik olarak randevu alma sistemine bağlanabilirsiniz. Yada normal ev telefonlarından bu numarayı arayabilirsiniz. Telefona çıkan görevliye hastanın T.C. kimlik numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini size bildirir; seçiminizi yaparak randevunuzu kesinleştirmiş olursunuz.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nden internet üzerinden randevu alma

İnternetten kolay randevu alabilmek için yukarıda bulunan randevu al butonuna basarak kolayca randevu alabilirsiniz. Ayrıca www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adreslerine giriş yaparak ta randevu alabilirsiniz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili adımları takip edin Hesap açıldıktan sonra “Randevu Al” butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne nasıl gidilir?

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne en kolay ulaşım yöntemi bulunduğunuz yere göre değişmektedir. Sitemizde yukarıda bulan haritayı tıklayarak en pratik yolu harita üzerinde bulabilirsiniz. Eğer sitemize cepten girmişseniz yukarıda bulunan yol tarifi butonuna bastığınızda harita üzerinde bulunduğunuz yere göre size en uygun yol tarifi otomatik olarak çıkacaktır. Araç seçimi yaparak size en yakın otobüs veya metro durağının yerini bulabilirsiniz. Çankaya’da bulunan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin açık adresi şöyledir: Üniversiteler Mah. Bilkent Cad. No: 1 – Çankaya / Ankara.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi iletişim bilgileri

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Telefon Numarası: 0 312 552 60 00
Ankara Bilkent Şehir Hastanesi mail adresi: ankarasehir@saglik.gov.tr
Ayrıca sitemizde yukarıda bulunan telefon Numarası yazılı siyah butonu tıklayarak otomatik olarak arama yapabilirsiniz.

Rakamlarla Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

Toplam Yatak Sayısı: 3.810
Genel Hastane Binası: 562 yatak
Kalp ve Damar Hastanesi Binası: 441 yatak
Nöroloji Hastanesi Binası: 506 yatak
Çocuk Hastanesi Binası: 599 yatak
Kadın Doğum Hastanesi Binası:542 yatak
Onkoloji Hastanesi Binası: 588 yatak
Ana Hastane Binası: 72 yatak
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Binası:300 yatak
Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi Binası: 100 yatak
Medikal Gözlem Kliniği: 100 yatak
Toplam Kapalı Alan: 1.312.358 m²
Toplam Arazi Alanı: 674.000 m²
Ameliyathane sayısı: 131
Poliklinik ve destek odası sayısı: 904 + 259
Yoğun Bakım ünitesi: 696 yataklı
Diyaliz Merkezi: 38 yataklı
Kemoterapi Merkezi: 127 yataklı
Laboratuvar: 7.400 m²
İyot Tedavi Servisi: 10 yataklı
FTR Merkezi: 65 tedavi kabini
Görüntüleme Hizmetleri alanı: 17.500 m²
Sterilizasyon Hizmetleri alanı: 9.200 m²
Otopark kapasitesi: 6.918 araç
Çamaşırhane alanı: 1.600 m²
Yemekhane alanı: 2.500 m²

guest

7 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Seval Özbay
Seval Özbay
4 ay önce
Değerlendirme Puanı :
     

Bu gün Anneme yaşattıkları için onları Allaha havale ediyorum 74 Yaşındaki kadını bütün tetkikleri yapılıyor yarım saate gelip sizi alacağız birşey yiyip içmeyin diyorlar ve sonra ameliyata yarım saat kala malzeme yok diye taburcu ediyorlar östelikte Ankada oturmuyuruz yok böyle bir vicdansızlık olmaz bu Dr.Hipograt yeini de mi etmemiş ,ya… Devamını oku »

Nebahat IĞDIR
Nebahat IĞDIR
3 yıl önce
Değerlendirme Puanı :
     

Uzman doktora muayene olma şansınız yok. Asistanlar bakıyor..Onlarda yeterli değil Çoğu zaman yanlış yönlendiriyorlar ve hastalığınız ilerliyor.Randevu almak çok zor,alsanız bile cogu zaman bir gün once 182 arayıp iptal oldu diyor. Ultrason çektirdim hemen sonuç çıktı,rica ettim bakar misiniz diye hastası yok boş oturuyor saat 15 40 civarı, bana randevu… Devamını oku »

Mehmet
Mehmet
2 yıl önce

Sanırım CHP li sin .
Hastanenin güzelliği basını döndürmüş.

Ayfer Aydan
Ayfer Aydan
3 yıl önce
Değerlendirme Puanı :
     

Evet otelcilik hizmeti gayet basarili fakat uzman hekim bulamiyorsunuz ozellikle acil bolumunde sizi yanlis yonlendiriyorlar ve hastaliginiz ilerliyor basima gelen 40 gundur devam eden ve gittikce ilerleyen enfekte olmus yuzumde beni hastanenin her bolumunde kosturdular bu 7. Gidisim tesadufen kbb doktoru Seyda Akbal Cufali hanimefendi en dogru yonlendiren ve insani… Devamını oku »

Tarık Avcı
Tarık Avcı
3 yıl önce
Değerlendirme Puanı :
     

On numara 5 yıldız süper bir hastane yapanlardan Allah razı olsun , çocuk nefroloji uz.dr.Mihriban inözü ye çok teşekkür ediyoruz,çok ilgili ve takipli bir doktor ,

Ercan
Ercan
4 yıl önce
Değerlendirme Puanı :
     

Turkiyeme ve Türk miletine yakışan bir hastane olmuş, hastaların konforu, rahatı ön plana çıkarılmış fiziki şartları mukemmel , çalışanları sekreterinden güvenlik görevlisine , hemşiresinden doktoruna ve hizmetli personeline kadar kibar ve nezaket sahibi hepsini tebrik ediyorum. Yapanlardan ,yaptiranlardan emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Leyla Karaman
Leyla Karaman
5 yıl önce
Değerlendirme Puanı :
     

Muhteşem bir hastane, özel hastaneler bile bu kadar temiz ve kaliteli değil. Diyabet bölümünde çok iyi bakım ve ilgi var


Araç çubuğuna atla