Silahlı saldırıya uğrayan Dr. Kamil Furtun görevi başında hayatını kaybetti

Kategori: Sağlık Gündemi Print

doktor-kursun-siddetSamsun’da görev yaptığı Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde silahlı saldırıya uğrayan Op. Dr. Kamil Furtun, ağır yaralandı. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Op. Dr. Kamil Furtun, hemen aynı hastanede hemen ameliyata alındı. Ancak meslektaşlarının tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Olay, bugün Samsun İlkadım İlçesi’nde yaşandı. Op. Dr. Kamil Furtun, odasına giderken koridorda İsmail isimli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Op. Dr. Kamil Furtun, ağır yaralandı ve aynı hastanede ameliyata alındı ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.


Dr. Kamil Furtun’un meslektaşları tepkilerini göstermek için Twitter’da  #KamilFurtun ve #KaçKişiDaha heştegi ile protesto başlattı


Saldırının ardından kaçan şüphelinin aynı hastanenin kantininde çalıştığı ve bir süre önce de bu hastenede tedavi gören bir yakınının hayatını kaybettiği öğrenildi. Olayla ilgli soruşturma başlatılırken, şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. İlkadım ilçesindeki Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde saat 15.45 civarlarından meydana gelen olayda, sicil kayıt bürosunun bulunduğu yerde hastalarıyla birlikte odasına gitmekte olan Dr. Kamil Furtun, İsmail isimli şahsın silahlı saldırısına maruz kaldı. Şüphelinin açtığı ateş sonucunda göğsünün sağ kısmına 3 kurşun isabet eden Furtun, olduğu yere yığılıp kaldı. Hastaların ve hastane çalışanlarının çığlıkları arasında olay yerinden kaçan şüpheli, polis tarafından her yerde aranıyor.kamil-furtun-hb

Hastanenin poliklinik yerinde vurulan doktor, meslektaşlarının müdahalesiyle bir üst kattaki ameliyathaneye çıkarıldı ve ameliyata alındı. Doktorun olay sonrası çok kan kaybetmesi sonrası hastanede kan bulma telaşı başladı. Olayı duyup ameliyathane önüne gelen hastane personeli gözyaşlarına boğuldu.

Op. Dr. Kamil Furtun’un katilinden nefret dolu sözler

Silahlı saldırının ardından polis çevrede geniş çaplı operasyon başlattı. Saldırgan olduğu belirtilen şüpheli 30 yaşındaki İsmail K., olaydan kısa süre sonra kullandığı ruhsatız tabancayla yakalandı. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüpheli gazetecilerin “Neden yaptın?” sorusu üzerine, “Canım sıkıldı. Böyle zevklerim var abi. Hoşuma gitti ondan vurdum. Sormak istediğiniz başka birşey var mı? Vatan sağolsun” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla