Kanser olduğu haberini gelinlik provası yaparken aldı

Kategori: Sağlık Gündemi Print

turkan-kendirciAnaokulu öğretmeni Türkan Kendirci, düğününe 10 gün kala gittiği son gelinlik provasında, göğsündeki büyümeyi fark etti ve kansere yakalandığını öğrendi. Düğün ertelenirken nişanlısı, Türkan’ı tedavisinde hiç yalnız bırakmadı. İstanbul’da anaokulu öğretmenliği yapan Türkan Kendirci ile Ankara’da ticaret ile uğraşan Tuncay Kaya, ortak arkadaş grubunda tanıştı, 2 ay sonra, 30 Nisan’da nişan yüzüklerini takan çift düğün tarihlerini de 27 Ağustos olarak belirledi.

Ancak bu mutlu tabloya düğüne 10 gün kala gelinliğinin son provasında gölge düştü. Kendirci, provada gelinliğin göğüs kısmının giyilemeyecek kadar dar olduğunu fark etti. Habertürk’ten  Serkan Akkoç’un haberine göre, ölçülerinin tekrar alınması için gelinliğini çıkaran genç kız aynada sağ göğsündeki büyümeyi fark etti. Yine de moralini bozmadı, gelinliğinin göğüs kısmının genişletilerek düğününe yetiştirilmesini istedi.

Kanserle yaşamak ya da ‘Kanser Survivor’ı olmak

KANSERİ TEDAVİSİNE BAŞLANDI, DÜĞÜN ERTELENDİ

Ailesi ve nişanlısının ısrarlarıyla doktora giden Kendirci, meme kanserinin ikinci evresinde olduğunu öğrendi. Sağ memesindeki kanserli kist lenf bezlerine de sıçramıştı. Doç. Dr. Serkan Keskin’in önerisiyle genç kızın tedavisine hemen başlandı, düğün ise ertelendi.

KANSERİ KENDİME YAKIŞTIRAMIYORDUM

Ailesinde birçok kanser vakası olduğunu belirten Kendirci, “Zaman zaman kontroller yapıyordum ama hiçbir şey fark etmedim. Kanseri kendime yakıştıramıyordum da. Henüz çok gençtim” diye konuştu. Kanser haberini alır almaz nişanlısı Tuncay Kaya’ya isterse evlilikten vazgeçebileceğini de söylediğini belirten Kendirci, “Ancak Tuncay, ellerimi sıkı sıkı tutup ayrılığımızın sebebinin asla bir hastalık olamayacağını söyledi. Tedavi sürecinde yanımda olabilmek için Ankara’dan İstanbul’a taşındı” dedi.
Kaya ise, “Aşkımızla bu hastalığı yenip mutlu yuvamızı kuracağız” dedi.

Kanser tedavisi sürecinde ‘Umutlu olmak’ ilaç etkisi yapıyor!

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Hayata umut
Hayata umut
7 yıl önce

Dualarım sizinle…
Her şey iyi olacak.

Araç çubuğuna atla