Labioplasti nedir, nasıl yapılır? / Dr. Burcu Kardaş Arslan

Yazan Dr. Burcu Kardaş Arslan
4 Aralık 2021   |    26 Mart 2023    |   Kategori: Estetik, Kadın Hastalıkları Print

Genital bir estetik operasyon olan labioplasti operasyonu genital bölgede yer alan kararan ve uzayan iç dudakların düziçin gerçekleştirilen bir müdahaledir. Jinekolojik estetik operasyon olup günümüz gelişen teknolojisinde sıklıkla uygulanmaktadır.

Labioplasti Neden Uygulanır?

Genital bölgede yer alan iç dudakların dış dudaklardan daha uzun ve sarkık olması halinde labioplasti uygulanır. Simetri sorunları, estetik açıdan rahatsızlık vermesi ve renk kararması amacıyla uygulanan bir operasyondur.

Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?

Vajina sarkması olarak bilinen rahatsızlıkların ve estetik sorunların giderilmesi için uygulanan labioplasti genel olarak uzman hekimlerin uygun gördüğü herkese güvenle yapılabilen bir operasyondur.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

Tekniklerin operasyonlarda başarı göstermesinin en bilinen yanı doğru uygulamanın doğru kişilere yapılmasıdır. Günümüzde en sık kullanılan teknikler delaminasyon, z plasti, parsiyel rezeksiyon, lazer labioplasti ve v plasti teknikleridir. En uygun tekniklerin doğru bir şekilde uzman hekimler tarafından uygulanması halinde başarılı bir süreç geçirilmesi mümkündür.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2021

Cerrahi müdahalelerde genel olarak kişilere özel tekniklerin uygulanması önem taşır. Bu nedenle fiyatların değişken olmasının en önemli etkenleri tercih edilen yöntemler, operasyonu yapacak kişilerin uzmanlık alanları, operasyon yapılacak olan kişilerin durumlarıdır. Labioplasti operasyonu öncesinde muayene olunması bu anlamda oldukça büyük önem taşır.

Kürtaj Nedir?

Gebelik sonlandırması denilen kürtaj işlemleri istenmeyen gebelikler için belirli bir hafta sınırlandırılmasıyla uygulanır. Rahim içinin temizlenmesi olarak bilinen bu operasyon günümüz teknolojileri sayesinde güvenle uygulanabilir. İşlemlerin süreçlerini mutlaka uzman hekimler yönetmeli ve steril şartlarda uygulanmalıdır.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Rahim içinde yer alan ceninin alınması ve rahim içinin temizlenmesi için yapılan operasyona kürtaj denir. Bebeğin kalbinin durması, istenmeyen bir gebelik ya da boş embriyo oluşması gibi durumlarda sıklıkla tercih edilen operasyondur.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat etmesi ve Yapması Gerekenler

Kürtaj cerrahi bir müdahale olmasından dolayı tüm ameliyatlarda geçerli öncelikler bu operasyon içinde geçerlidir. Kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmeli, hastanın en az 6 saat aç olması, kan uyuşmazlığı için kan grubunun bilinmesi operasyon öncesinde mutlaka gerekli olan noktalardır.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Operasyon sonrasında hasta yeme içmesine kısa bir süre dönerek gündelik yaşamına devam edebilir. Kanama olması ya da olmaması normal kabul edilir. Uzman hekimlerin önerdiği tarihte kontrole gidilmelidir. Kürtaj sonrası ağrı görülmesi durumunda önerilen antibiyotik ve ağrı kesici kullanılmalıdır.

Kürtaj Fiyatları 2021

Kürtaj operasyonlarında fiyatları etkileyen faktörlerin bilinmesi için merkezlerden randevu alınarak detaylı bilgi alınması gereklidir. Merkezin konumu, kişinin uzmanlık alanı ve hastanın durumu detaylı bilinerek fiyat bilgisi verilmelidir.

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Anne karnında oluşan ve bebeklikten itibaren kadınların vajina girişinde yer alan esnek zara kızlık zarı denir. Deri kıvrıntısı olan bu yapı vajina girişinde bariyer görevi görür. Bazı durumlarda kızlık zarı dikimi yapılması mümkündür.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Kızlarda yer alan zarın muayene edilmesi kişilerin tercihine bağlı nedenlerden dolayı gerçekleşir. Dışardan bir müdahale olup olmadığı ya da bir hastalık belirtisinin nedenlerinin araştırılması için gerekli görülebilir. Yırtılması ve bozulması durumunda kızlık zarı dikimi için hekime başvurularak sorunun giderilmesi mümkündür.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarı dikilmesinde flep yöntemi ve geçici kızlık zarı dikimi olmak üzere 2 farklı yöntem kullanılır. Kişilerin durumlarına göre farklılık gösteren yöntemleri uzman hekimlerin tercih etmesiyle başarılı sonuçlar elde edilen güvenli bir süreç geçirilmesi sağlanır.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün mü?

Günümüzde cerrahi olan operasyonlardan olan kızlık zar dikimi ile sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Teknolojinin gelişmesiyle sıklıkla uygulanan bu operasyonlar genç kızlar için uygulanıp birçok farklı teknikle yapılabilir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla