Manuel ve elektrikli hasta yatağı arasındaki farklar neler?

30 Ocak 2023  |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

Hasta yatakları, sağlık merkezlerinde hastaların bakım sürecinin konforlu geçmesi adına en önemli tıbbi ekipmanlar içinde yer alıyor. Hem hastalar hem de sağlık çalışanları için rahat bir deneyim sunan hasta yataklarında, genel olarak iki farklı tür bulunuyor. Elektrikli ve manuel hasta yatağı modelleri arasındaki farklar merak edilmekte. Hastaların yatarak tedavi sürecini en iyi şekilde geçirmesi, fiziksel ve psikolojik anlamda hızlı şekilde toparlaması adına gelişmiş hasta yatağı modelleri seçimi çok önemli. Peki, elektrikli hasta yatağı ve manuel hasta yatağı ne gibi özellikler sunuyor?

Elektrikli Hasta Yatakları ile Konforlu ve Rahat Bir Bakım

Elektrikli hasta yatağı modellerinin en büyük avantajı, motorlu olmalarından ötürü kolay bir şekilde hareket ettirilebilmesi. Bu da hastalar için olduğu kadar sağlık çalışanları için de kolaylık sağlıyor. Hastane ve bakım evi gibi merkezlerde çok kullanılan elektrikli hasta yatağı modelleri iki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu seçeneklerine sahip. Elektrikli modellerde, baş ve ayak kısmının yanı sıra yatağın yüksekliği ve alçaklığı kolay bir şekilde yönetilebiliyor. Kumanda ile kontrol edilen bu modellerde tek bir tuşla hasta tedavi pozisyonuna getirilebiliyor. Sırt bölgesini 0 derece ile 90 derece ayarlamanın mümkün olduğu bu modellerde baş, ayak ve sırt kısmı farklı açılara getirilebiliyor. Elektrikli hasta yatakları buna ek olarak güvenlik bariyeri içermesi gibi avantajlarıyla da öne çıkıyor.

Manuel Hasta Yatakları: Dayanıklı ve Uygun Bütçeli Çözümler

Manuel hasta yatakları, hastaların tedavi sürecinde iyi bir deneyim yaşaması adına tercih edilebilecek alternatifler içinde yer alıyor. Tekerlekli olan manuel hasta yatakları, sağlık merkezlerinde, hastanelerde yaygın şekilde tercih ediliyor. Ev içinde kullanıma da uygun olan bu modeller, özel bakıma muhtaç ya da yatarak tedavi alan kişiler için konforlu bir deneyim sunuyor. Baş ve ayak bölümlerini yükseltme alçaltma işlemlerinin manuel ayar ile yapıldığı bu yatak modelleri, pozisyonunu sık değiştirmesi gerekmeyen hastalar için ideal.

Hasta yatağı modellerinde, birinci sınıf malzemeden üretilmiş kaliteli çözümler sunan Meissa, birçok hastanenin, sağlık kuruluşunun toptan hasta yatağı ihtiyaçlarında ilk akla gelen marka. Meissa resmi sitesi üzerinden manuel ve elektrikli hasta yatağı modellerini inceleyebilir, toptan satışa özel uygun fiyatları keşfedebilirsiniz. İletişim formu üzerinden ihtiyaç duyduğunuz hasta yatağı konusunda bilgi vermenizin ardından, satış temsilcileri en kısa süre içinde size ulaşabilir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla