• Dr. House Farma / İlaç grup logosuFarma / İlaç grubunda bir güncelleme yayınladı 9 yıl 11 ay önce

  FDA Diabet aşısını onayladı
  Şeker hastalarına umut verecek bir aşı bulunmuştu. Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), bu aşının kullanımını onayladı. Aşı kısa süre sonra piyasaya çıkacak. Aşıyı tip2 şeker hastaları kullanabilecek. Her yıl yüzbinlerce kişinin ölümüne ya da sakat kalmasına yol açan şeker hastalığı için yeni bir tedavi yöntemi geliştirildi. Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) onaylı bir aşı, diyet ve egzersizle tip 2 diyabet hastalığı için bir umut oldu.

  24 MİLYON ŞEKER HASTASI
  FDA geçtiğimiz günlerde GlaxoSmithKline ilaç firmasının piyasaya süreceği “Tanzeum” adlı bir aşıyı onayladı. Bu aşı uzmanların belirleyeceği bir diyet ve düzenli sporla tip 2 diyabet hastalığını tedavi edecek. Günümüz koşullarında ve beslenme düzeninde her yıl bir çok kişinin ölmesine ya da hastalığa bağlı ortaya çıkan sakatlanmalara sebebiyet veren ve halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen hastalık bu aşıyla birçok kişinin kabusu olmaktan çıkacak. Sadece Amerika genelinde 24 milyon kayıtlı şeker hastası olduğu düşünüldüğünde bu aşı, çok önemli bir rol oynayacak.

  ŞEKERİ KONTROL EDECEK
  İlaç Değerlendirme Ofisi Direktörü Curtis Rosenbraugh yaptığı açıklamada Tanzeum’un tip 2 diabet hastalığıyla yaşayan milyonlarca Amerikalı için yeni bir tedavi yöntemi olduğunu ve aşının tek başına kullanılabileceği gibi, hastaların halihazırda uyguladıkları tedavilere ek olarak da uygulanabileceğini ve kandaki şeker düzeyini sürekli olarak düzgün bir seviyede tuttuğunu belirtti.Kaynak:Vatan