Profil Bilgileri

İsim

Yildirim Bayezit DELDAL

Uzmanlık (*Diğer)

CHILD DEVELOPMENT AND PSYCHOLOGY DOCTOR

Mezun olduğu okul

Diğer Üniversiteler

Çalıştığı Kurum

Milli Eğitim Bakanlığı

Doğum Yılı

1977

Biyografi

Yazar, dört kardeşli bir ailenin en küçük bireyi olup 1977 Ankara doğumludur. ilk ve orta öğretimini İstanbul’da. Lise öğrenimini İstanbul Kocasinan Anadolu Lisesinde Tamamlamıştır. Üniversite Öğrenimini Anadolu Üniversite Sağlık Yönetimi bölümünü 2004 Yılında bitirmiştir. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden 2006 yılında mezun olmuştur. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Çocuk Gelişimi Eğitimi bölümünü 2013 Yılında tamamlamıştır. Eğitim hayatını hiç bırakmamış olan yazar 2015 yılında Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü başarı ile tamamlamıştır. 2017/2018 Eğitim /Öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Engelli Rehabilitasyon bölümüne başlamıştır. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü kazanmış olup bu bölümde halen okumaktadır. 2017 Yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisan Tezini vererek mezun olmuştur. (2017/2018/2019/2020) yılında Uluslararası Üniversity of Northwestern Türkiye (Ankara) Avusturalya /USA Çocuk Gelişimi Doktorasına başlamış ve devam etmektedir. Yazar İstanbul Üniversitesi Sağlık Yönetimi Doktora programının hazırlık aşamasındadır. Şuan aktif olarak Milli Eğitimde Öğretmen olarak çalışmaktadır. Yazar çeşitli Uluslar arası kongre ve sempozyumlarda yurt içi ve yurt dışı aktif olarak görev almakta ve bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

Yayınları

XI. Uluslararası Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Hasta güvenliği Kongresi Bildirimli sunum; Aile Sağlığı Merkezlerinin (ASM) değişen yapısı ve verdiği hizmetler. Antalya/Belek. (16.05.2015)

II. Uluslararası farklı şiddet boyutları ve toplumsal algı kongresi Bildirimli sunum; Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddetin nedenleri. (Istanbul/Zeytinburnu.2015).

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezinde Uluslararası Engellilerin Yaşama Hakkı Temalı Özürlüler Kongresinde, Engellilere Yapılan İstismarın Başlıca Nedenleri , Adlı Bilimsel Çalışma Sözlü Bildiri Olarak Sunulmuştur (13-15/05/ 2016).

III.Uluslararası Farklı Şiddet Boyutları ve Toplumsal Algı Kongresi, Görsel ve Yazılı Medyadaki Şiddet İçerikli Haberlerin Eğitim / Öğretim Çağındaki Öğrencilerin Okul ve Eğitim Hayatına Olan Etkilerinin (Sosyal / Kültürel / Psikolojik) Açıdan Üniversite Mezunu Ebeveynleri Tarafından Değerlendirilmesi, Sözlü Bildirim Olarak Sunulmuştur (21-22.04.2017).

II.Uluslararası Avrasya Pozitif Psikoloji kongresi, Üsküdar Üniversitesinde Sözlü Bildiri olarak sunulmuştur. Öğretmen gözünden, engelli olmayan öğrencilerin engelli olan akranlarına karşı davranışlarının gözlemlenmesi ve farkındalık boyutunun incelenmesi (12-14/05/2017).

Ulusal Dergilerde Yayınlanan Makaleler Yıldırım Bayezit DELDAL, “Zihinsel Engellilik ve Başlıca Nedenleri”, Umut Dergisi/İstanbul, yıl;2016 sayı:7, sayfa;20-21-22

Yıldırım Bayezit Deldal, Sosyoekonomi, Refereed, Scientific, Quarterly Hakemli, Bilimsel, Süreli Sosyoekonomi Society Dergisi, “Toplam Kalite Yönetimi ” 2016, Vol. 24(29), Sosyoekonomi Derneği, ISSN 1305–5577

II. Uluslararası Diğer Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler Yıldırım Bayezit Deldal, Medicana Medical Journal,” Toplam Kalite Yönteminde, Türk/Alman Sağlık Kuruluşları Arasındaki Farklar. s. 32, sa 1,201

II. Uluslararası Çocuk Gelişime ve Nöroloji Kongresi, ( 0-3 Yaş arası konuşma güçlüğü ve dil sorunu yaşayan çocukların ebeveyn gözünden incelenmesi ve bu problemlerin temel nedenleri.) 19/20 Nisan 2018 Sözlü bildiri, Yıldırım Bayezit DELDAL.

Daha detaylı profil bilgilerini görmek için üye olmanız gerekmektedir.
Zaten üye iseniz yukarıdan giriş yapın ya da üye olmak için tıklayın.

Araç çubuğuna atla