Bahçeli’nin ‘Türk Tabipler Birliği kapatılmalı’ twitine yoğun tepki

17 Eylül 2020   |    25 Eylül 2020    |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koronavirüs ile mücadelenin yönetilişine eleştiri olarak “Yönetemiyorsunuz Tükeniyoruz” eylemi başlatan Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) hedef alarak, TTB’nin derhal kapatılması gerektiğini savundu. Bahçeli’nin sözlerine sağlıkçılar, meslek örgütleri ve muhalefetten çok yoğun bir tepki geldi. MHP liderinin sözleri sonrası “İyi ki TTB var” Twitter’da en çok kullanılan etiketlerden oldu. TTB Covid-19 salgınından dolayı artan vaka sayısına dikkat çekmek ve yaşamını yitiren meslektaşlarını anmak için #YönetemiyorsunuzTükeniyoruz Haftası ilan etmiş ve hayatını kaybedenlerin anısına sağlık çalışanlarını 1 hafta boyunca siyah kurdele takmaya davet etmişti.

Bahçeli ne dedi?

Bahçeli attığı bir dizi tweette; “Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.

Sağlıkçılar ve muhalefetten tepki:

MHP liderinin sözlerine sağlıkçılar, meslek örgütleri ve muhalefetten tepki gelirken, “Bahçeli” ve “İyi ki TTB var” Twitter’da en çok konuşulan konular oldu.

Türk Tabipleri Birliği “İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki – etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var…” mesajını paylaştı.

Ankara Tabip Odası da Bahçeli’ye tepki olarak ‘Hekimlik Andı’nı paylaştı.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla