Dr. İbrahim Örnek, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

3 Ağustos 2020  |  Kategori: Sağlık Gündemi Print

Koronavirüs ile mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına bir yenisi daha eklendi. Uzun süredir yoğum bakımda koronavirüs ile mücadele eden Dr. İbrahim Örnek hayatını kaybetti. İstanbul Tabip Odası, nöroloji uzmanı Dr. İbrahim Örnek’in koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. Nisan ayında koronavirüse yakalanan ve iki aydan fazla bir süre yoğun bakımda kalan Dr. İbrahim Örnek iki hafta önce durumu iyiye gitmeye başlayınca, normal servise çıkarılmıştı. Serviste bir hafta kalabilen Dr. İbrahim Örnek’in durumu yeniden ağırlaştı. Yeniden yoğun bakım servisine alınan Dr. İbrahim Örnek, uygulanan tüm tedavilere rağmen kurtarılamadı.

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde nöroloji uzmanı olarak görev yapan Dr. İbrahim ‘in ölüm haberini Twitter’dan duyuran İstanbul Tabip Odası şu ifadelere yer verdi:

“Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1987 yılı mezunu, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi nöroloji uzmanı meslektaşımız Dr. İbrahim Örnek’i Covid-19 nedeniyle kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Değerli meslektaşımızın başta ailesi olmak üzere yakınlarının derin acısını paylaşıyor, tüm hekim, sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz. Covid-19 nedeniyle bugüne kadar İstanbul’da 15, Türkiye’den 25 hekim hayatını kaybetti. Onlar ‘başarı hikayesi’ anlatadursun, biz ÖLÜYORUZ. Normalleşme süreci de devam ediyor”.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla