Belgeler Liste

 • Kültürel Vücut Modifikasyonları
  Yükleyen: Hmş. Aslı Bursalı, 02 Nisan 2015.

  Biyolog Arsen Aslanoğlu tarafından hazırlanmış olan çok ilginç bir çalışma... İnsan bedenin ne tür değişimlere uyum göstermesi açısından ilginç. Ama daha da önemlisi insanın kendi bedenine dair kültürel yorumun bedene etkisini görmek.

 • İşte Anadolu’da bulunan 4 bin yıllık beynin sırrı
  Yükleyen: Dr. Mehmet Adaoglu, 07 Mart 2014.

  Kütahya’da bulunan insan beynini inceleyen bilimsel makale uluslar arası saygın bir dergide yayımlandı. M.A. Altinoza,, B. Inceb, A. Savc, A. Dincerd, S. Cengize,S. Mercane, Z. Yazicif, M.N. Bilgenga tarafından kaleme alınan makale “Human brains found in a fire-affected4000-years old Bronze Age tumulus layer rich insoil alkalines and boron in Kutahya, WesternAnatolia” başlığı ile yayımlandı. Tüm meslektaşlarıma okumalarını öneririm

 • Sigara, uyuşturucu ve hastalık risklerine karşı üzüm çekirdeği
  Yükleyen: Dr. House, 22 Ağustos 2013.
  Sigara, uyuşturucu ve hastalık risklerine karşı üzüm çekirdeği - Prof. Dr. Nevzat Artık - Ankara Üniversitesi Gıda Güvenligi Enstitüsü Üzüm çekirdeğinin feneolik bileşik ve antioksidan içeriğinin yüksekliği olması nedeni ile son yıllarda üzerinde fazla araştırma yapılan bir gıda takviyesidir. Türkiye'de yetişen farklı on iki üzüm çekirdeği ekstraktlarının antioksidan potansiyelleri belirlenmiştir. _ki farklı serbest radikal süpürücü yöntemleri, ABTS ve DPPH deneyleri ile üzüm çekirdeği özleri, antioksidan aktivitelerini incelenmiştir.
Araç çubuğuna atla