Kalp krizi geçirip vefat eden doktorun hastaları: Eee bizim sıramıza ne olacak?

8 Aralık 2016 |   Kategori: Sağlık Gündemi Print


samir-erbay-1Evinde kalp krizi geçiren 52 yaşındaki Dr. Sami Erbay, ambulansla hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere karşın kurtulamadı. Erbay’ın yakınları bu ani ölüme üzülürken bir şok daha yaşadılar. Erbay’a muayene olmak için giden hastaların ilk tepkisi şu oldu: Bizim de muayenemiz vardı ama! Ankara’daki Zekai Tahir Burak Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Çayyolu Semt Polikliniği’nde çalışan 52 yaşındaki Dr. Sami Erbay, dün sabah saatlerinde işe gelmek üzere hazırlandığı sırada evinde kalp krizi geçirdi. Erbay’a kalp damar cerrahı olan ağabeyi süratle müdahale etti. İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Dr. Sami Erbay, tüm çabalara karşın kurtarılamadı.

ACI HABERİ TELEFONDA ÖĞRENDİLER

Tüm bunlar yaşanırken, işe gelmeyen Erbay’ı merak eden çalışma arkadaşları acı haberi telefonda öğrendi. Erbay’ın telefonuna bakan bir yakını 52 yaşındaki talihsiz doktorun kalp krizi geçirdiğini, hastaneye kaldırıldığını ancak kurtarılamadığını dile getirdi. Ani vefat haberiyle şoke olan hastane çalışanlarını asıl dehşete düşüren ise Erbay’a muayene olmak üzere hastaneye gelen hasta ve yakınlarının tepkisi oldu.

olen-doktor

ÖLDÜ DEDİLER AMA….

Hastane yetkililerinin, “Dr. Sami Erbay ne yazık ki vefat etmiştir. Acı haberi biraz önce aldık. Hepimiz büyük üzüntü içindeyiz” açıklamasının üzerine Ersay’a muayene olmak üzere randevu alan ve sıra bekleyen bazı kişiler bağırıp tepki göstermeye başladı. Neye uğradıklarını şaşıran hastane personeli, tepki gösteren ve bağırıp çağıran bir vatandaşa, “Doktor vefat etti, hiç mi üzüntü duymadınız?” çıkışı yapınca aynı kişi, “Bizim de muayenemiz vardı ama” karşılığını verdi. Aynı şahıs, cuma gününe yeniden randevu veren hastane personeline “O gün muayenemiz olmazsa ben size sorarım” diye tehditler savurmayı da ihmal etmedi.

ÖLÜME BİLE SAYGIMIZ KALMADI

Sözcü Gazetesinin haberine göre, Erbay’ın vefatından denin üzüntü duyan bir yetkili, “Dr. Sami Bey, iyi bir insandı. Hastalarıyla yakından ilgilenir, ultrasonları ayrıntılı anlatmak için tüm aileyi odasına alır, uzun uzun anlatırdı. Ani vefatıyla bizi şoke etti. Hepimiz çok üzgünüz. Ama sonrasında burada yaşananlar toplumun ne hale geldiğinin bir göstergesi gibiydi. Onun ardından yaşananlar artık ölümlere bile saygımızın kalmadığını gösteriyor” dedi. Vefatın ardından Erbay’ın doktor ve hemşire arkadaşlarının gün boyunca ağladığı, bazılarının hastalarına bakarken bile gözyaşı döktüğü öğrenildi.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler
1Vatandaş
1Vatandaş

İnsan prototipin içine karışmış insan görünümündeki mahlukların olması hasebiyle çok derin bir üzüntü ve isyan içinde olmamak elde değil.Allah’dan dileğim bu mahlukların islahı mümkünse islah olması,islahı mümkün değilse kahrolması dır.

Araç çubuğuna atla