Sağlık çalışanlarına ne zaman ek ödeme yapılacak; aile hekimleri yararlanabilecek mi?

21 Ağustos 2020   |    23 Ağustos 2020    |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

Sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılması, konusunda Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına ek ödemelerin 3 aylık bir zaman diliminde yapılacağını söyledi.Salgının ilk yayıldığı mart ayında da sağlık çalışanlarına yönelik olarak ek ödemelerin tavandan ödeneceği açıklanmıştı. Peki, sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak? Konu ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamanın ilgili bölümleri şöyle:

Daha önceki toplantılarımızda bu konuyla ilgili Maliye Bakanlığı ile çalışma olduğunu söylemiştim. Özellikle Kovidli hastalarla ilgili poliklinik, servis yoğun bakım benzeri ve ilgili branş veya branş dışı hekimler ve sağlık çalışanları olmak üzere ek ödemenin 1 Ağustos’tan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ödeneceğini buradan söylemek istiyorum. Ayrıca Kovidli hasta grubuyla daha çok uğraşmayan hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımızla ilgili Ocak ayı esas alınarak ayrıca düzenleme yapılarak ek ödeme planlanıyor.

Aile hekimlerimizle ilgili olarak da gerçekten bu dönemde bütün hekim arkadaşlarımız gibi yoğun, özverili çalıştıklarını biliyoruz. Kovidli hastaların semptom takibi için sürekli devrede olmuş oldular. 1 Ağustos itibarıyla aile hekimleriyle ilgili olarak kovidli hasta takibi esas alınarak bir ek ödeme olacağını söylemek istiyorum.

Bunun özellikle, sağlık çalışanlarımızın eforunun, gayretinin, özverisinin parayla ölçülemeyecek kadar çok çok önemli olduğunu iyi biliyoruz. İmkanlar ölçüsünde gayret ve çaba içinde çözüm getirildiğini bilsinler. İmkanlar ölçüsünde bu fedakarlığın karşılığını vermek noktasında gayret içerisinde olduğumuzu bilsinler. Bu noktadaki gayretlerinden ötürü de sayın Maliye Bakanımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla