Profil Düzeyi 100%
İş Güvenliği Uzm. / Bio. İbrahim Uçar kullanıcısının profil fotoğrafı

İş Güvenliği Uzm. / Bio. İbrahim Uçar

etkin 3 ay 1 hafta önce
Mikrobiyoloji
OSGB,İlkyardım Eğitim Merkezi
Grevler ve iş sağlığı güvenliği

Grevler ve iş sağlığı güvenliği

Mayıs 21, 2015, Sağlık Gündemi, Üye Yazıları

Son gelişen ve genel anlamda ekonomimizi de sarsacak boyutlara ulaşan grevleri inceleyecek olursak; Sanki İş Sağlığı Güvenliği, yani asıl korumamız gereken, çalışanın, sağlığı ve güvenliği, “Siyaset-Sermaye-Sendika” üçgeninden oluşan bir kara deliğe emanetmiş gibi görülüyor. İş Sağlığı Güvenliği nereden çıktı şimdi diyeceksiniz?

Yine maden yine ölüm, yeter artık

Yine maden yine ölüm, yeter artık

Mayıs 18, 2015, Sağlık Gündemi, Üye Yazıları

Libadiye’de (Üsküdar – Çekmeköy metro hattının) Bulgurlu Metro İnşaatının yanından geçiyorum, ortalığı toz duman götürüyor. Şantiye girişinden içeri baktım, hemen güvenlik geldi, ”buyrun” dedi.

'Primum Nil Nocere'

‘Primum Nil Nocere’

Mayıs 17, 2015, Üye Yazıları

Hipokrat sanki Türkleri tanıyormuşçasına, seneler öncesinden ‘Primum Nil Nocere’; yani ‘önce zarar verme’ demiştir. Her toplumda vardır mutlaka ama bizim halkımız kadar ilkyardım konusunda ve ilaç kullanma konusunda kendine özgü buluşları olan…

Meslek hastalıklarında ki büyük yanılgı

Meslek hastalıklarında ki büyük yanılgı

Mayıs 15, 2015, Aile Hekimliği, Üye Yazıları

Türkiye’de yılda beklenen 80 bin meslek hastalığı olgusuna karşın 500 olgu saptanabiliyor. İş kazalarından ölümlerde Dünya’da üçüncü, Avrupa’da birinciyken, meslek hastalıklarında neden son sıralardayız. Çünkü; meslek hastalıkları hastaneleri yetersizlik batağında çırpınmaktadır. Üniversitelerde iş sağlığı ihtisası hala verilmemekte; bilimsel araştırmalar yapılmamaktadır.

Sağlık sektöründe en sık görülen kazalar

Sağlık sektöründe en sık görülen kazalar

Mayıs 13, 2015, Medyada Sağlık Haberleri, Sağlık Gündemi, Üye Yazıları

ABD’de 1 büyük hastanede yapılan araştırma da;1 yıl içinde meydana gelen kazaların nedeni ve sonucu,aşağıda da göreceğiniz gibi gerçekten de oldukça faydalı bilgiler içermektedir. İğne batması sonucu 181 kaza meydana gelmiştir. Bunlardan 159 tanesi kanamaya, 22 tanesi kesilmeye neden olmuştur.


Araç çubuğuna atla