Profil Bilgileri

İsim

Dyt. Gülsüm Uyanık Saygın

Uzmanlık (*Diğer)

Beslenme ve Diyet

Çalıştığı Kurum

Dyt. Gülsüm Uyanık Beslenme ve Diyet Danışmanlığı

Biyografi

Konya’da doğmuştur.

İlköğretim, lise ve önlisans eğitimini Konya’da tamamlamış, 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde lisans eğitimine başlamıştır.

Çankaya 100. Yıl ASM, Sofra Yemek ve Hizmet Üretim A.Ş, Hacettepe Üniversitesi Merkez Öğrenci Kafeteryaları, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ve Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’nde stajlarını tamamlamıştır.

“Kardiyovasküler Hastalıklarda Yağ Asitlerinin Alımına Güncel Yaklaşımlar” konulu seminer ve “Ankara İlinde Farklı Sosyoekonomik Koşullarda Eğitim Gören İlköğretim 8. Sınıf Öğrencilerinin Sağlıklı Besine Ulaşım Durumları ve Besin Haritalama” konulu tez çalışmalarını tamamladıktan sonra, 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden başarıyla mezun olmuştur.

2013-2014 yılları arasında Karaman Özel Selçuklu Hastanesi’nde, 2014-2016 yılları arasında Konya Özel Barış Tıp Merkezi’nde 2016-2018 yılları arasında eczanelerde, 2018-2019 yılları arasında ise Konya Özel Eylül Tıp Merkezinde Diyetisyen olarak görev yapmıştır. Ocak 2019 dan itibaren Konya’da Dyt. Gülsüm Uyanık Beslenme ve Diyet Danışmanlığı adı altında kendi kliniğinde hizmet vermektedir.

Daha detaylı profil bilgilerini görmek için üye olmanız gerekmektedir.
Zaten üye iseniz yukarıdan giriş yapın ya da üye olmak için tıklayın.

Araç çubuğuna atla