Kaniye Onat, Allergan Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine getirildi

3 Ekim 2018   |    6 Ekim 2018    |   Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Kaniye Onat, Allergan Türkiye’nin ülke müdürlüğü görevine getirildi. Dünya genelinde 17 bin çalışanıyla 100’ün üzerinde ülkede yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek hizmet sunan global biyofarmasötik şirketi Allergan Türkiye’de üst düzey görev değişimi yapıldı. İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olan Kaniye Onat, artık Allergan Türkiye’nin Ülke Müdürlüğü görevini yürütecek.

İş hayatına İlsan İltaş ve Sanovel’de çalışarak başlayan Kaniye Onat, 1994 yılında Schering – Plough’da sırasıyla satış ekibinde ürün uzmanı ve ürün müdürü görevlerini üstlendi. 1998 yılında ise proje müdürü pozisyonuna terfi etti. Tüm bu tecrübelerinin ardından 2000 yılında İmmünoloji – Onkoloji İş Birimi Direktörlüğü görevine getirildi. Bu görevi süresince hem satış, hem pazarlama sorumluluklarını yürüttü. Onat, birleşme sonrasında da aynı sorumluluklarını MSD Türkiye’de sürdürdü.

2015 yılında, Shire Türkiye’ye Genel Müdür olarak geçiş yapan Kaniye Onat, 2016 yılında gerçekleşen Baxalta entegrasyonunu yönetti. Birleşme sonrası, Shire Türkiye Genel Müdürü, Eczacıbaşı-Shire ortaklığı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Kaniye Onat, Eylül 2018 tarihi itibariyle Allergan Türkiye’nin Ülke Müdürü olarak görev yapmaya başladı.

Allergan Hakkında:

Yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştiren, üreten ve tüm dünyadaki hastalarına sunan Allergan, dünya genelinde 17 bin çalışanıyla 100’ün üzerinde ülkede hizmet vermektedir. Hastalar için en yenilikçi tedavileri tespit ederek geliştirmeyi hedefleyen açık Ar-Ge modeli ile de ilaç endüstrisine öncülük etmektedir. 1990’ların başında distribütörlük kanalıyla ürünlerini Türk hastalarının erişimine sunan Allergan, Temmuz 2010 itibarıyla Allergan İlaçları Tic. A.Ş. olarak Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştır. Sağlık ve güzelliği buluşturan yenilikçi ürünlere sahip Allergan; Türkiye’de göz sağlığı, medikal estetik, nörolojik bilimler ve üroloji alanlarında hizmet vermektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla