Allergan’ın Göz Sağlığı İş Birimi Direktörü Ebru Ansel Faralyalı oldu

11 Ekim 2017  |   Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

Yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek tüm dünyadaki hastalarına sunan Allergan’ın Göz Sağlığı İş Birimi Direktörlüğü görevine Ebru Ansel Faralyalı getirildi. Faralyalı 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına Ernst&Young’da Kıdemli Denetçi Yardımcısı olarak başladı. 2004-2007 seneleri arasında Pepsi&Co’da Marka Uzmanı Asistanı olarak görev aldı.

Sağlık sektörüne 2007 yılında Pfizer’da başlayan Faralyalı, sırasıyla Ürün Yöneticisi ve Grup Ürün Yöneticisi pozisyonlarında çalıştıktan sonra nadir hastalıklar, yenilikçi ilaçlar, inflamasyon ve immünoloji alanlarında çeşitli üst düzey görevlerde bulunduğu Pfizer Avrupa’ya atandı. Faralyalı, Allergan’a geçmeden önce en son Pfizer Avrupa’da İmmünoloji ve İnflamasyon alanlarından sorumlu Doğu Avrupa Bölge Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Ebru Ansel Faralyalı, Ekim 2017 tarihi itibariyle Allergan Türkiye’de Göz Sağlığı İş Birimi Direktörü olarak görev yapmaya başladı.

Allergan Hakkında:

Global merkez ofisleri Dublin (İrlanda) ve New Jersey’de (ABD) yer alan Allergan; yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirmek, üretmek ve tüm dünyadaki hastalarına sunmaya odaklanmaktadır. Alanında çift haneli büyüme hedefli yeni endüstri modelinin de öncüsü olan Allergan, işini tutkuyla yapan 18 bini aşkın çalışanıyla dünyada 100’ün üzerinde ülkede hizmet vermektedir. Hastalar için en yenilikçi tedavileri tespit ederek geliştirmeyi hedefleyen açık Ar-Ge modeli ile de ilaç endüstrisine öncülük etmektedir. Orta ve son aşamada olan 60’dan fazla ürün geliştirme programı yürüten Allergan, ilaç sektöründe en geniş yeni ürün portföylerinden birine sahiptir. Dünya genelinde ise Allergan; göz sağlığı, medikal estetik ve dermatoloji, nörolojik bilimler, gastroenteroloji, kadın sağlığı, üroloji ve enfeksiyon hastalıklarından oluşan yedi temel terapötik alanda tedaviler ve sağlık çözümleri sunmaktadır.

1990’ların başında Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş. distribütörlüğünde ürünlerini Türk hastalarının erişimine sunan Allergan, Temmuz 2010 yılından itibaren Allergan İlaçları Tic. A.Ş. olarak faaliyet göstermektedir. Başta Botox olmak üzere sağlık ve güzelliği buluşturan yenilikçi ürünlere sahip Allergan; Türkiye’de göz sağlığı, medikal estetik, nörolojik bilimler ve ürolojiden oluşan dört önemli alanda hizmet vermektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla