Op. Dr. Çetin Altunal: Ameliyatsız Zayıflama Çözümleri ve Mide Balonu

23 Ağustos 2021  |  Kategori: Cerrahi, Mide Hastalıkları, Zayıflama ve Obezite Print

Dünyadaki ve ülkemizdeki yaygın sağlık sorunlarından biri olan fazla kilolar, günlük hayatı etkilemenin yanı sıra olumsuz psikolojik etkilere de sebep olabilir. Sağlıksız beslenme, hareketsizlik gibi konular, fazla kilo oluşumunun nedenleri öne çıkar. Fakat fazla kiloların nedeni sadece hareketsizlik değildir. Metabolizmanın yavaş çalışıyor olması ya da farklı sağlık sorunlarının var olması, kilo alımını tetikleyebilir. Alanında uzman olan ve sektöre yön veren çalışmalarıyla Op. Dr. Çetin Altunal, fazla kilolardan kurtulmak isteyen herkese uygun farklı çözümler sunmaktadır.

Çetin Altunal Kimdir?

Op. Dr. Çetin Altunal 1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Uludağ ve Kırıkkale Üniversitelerinde tıp eğitimini tamamlamış ve genel cerrahi uzmanı olmuştur. Türk Cerrahi Derneği, Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Derneği üyelikleri bulunan Op. Dr. Çetin Altunal’ın, obezite tedavisinin yanı sıra, aşağıda listelenen alanlarda da uzmanlığı bulunmaktadır.

  • Meme Hastalıkları
  • Tiroid Hastalıkları
  • Safra Yolu Hastalıkları
  • Anal Bölge Hastalıkları
  • İleri Laparoskopik Teknikler

Günümüzde birçok televizyon programında uzman görüşlerini seyircilerle paylaşan Op. Dr. Çetin Altunal, Nişantaşı Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmakta, aynı zamanda özel muayenehanesinde hasta kontrollerini gerçekleştirmektedir.

Ameliyatsız Zayıflama Çözümleri

Fazla kiloların kişinin hayatında sorun yarattığı durumlarda akla gelen ilk çözüm ameliyat olur. Fakat bilinenin aksine, ameliyat bu sorunun tek çözümü değildir.

Bimodal Mide Botoksu

Bimodal Mide Botoksu; anestezi ile 15 dakika gibi kısa bir sürede kolayca uygulanan, uygulama sonrasında aynı gün içinde normal hayata dönülebilen, ameliyatsız kilo verme çözümlerinden biridir. Hastane yatışı, dikiş, pansuman gibi ihtiyaçlara yol açmaz. Beslenme koçuyla ortak bir çalışma içerisinde, sağlıklı ve rahat bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Bimodal Mide Botoksu’nda amaç iştahınızı kontrol edebilmeniz ve doyma hissine daha çabuk ulaşmanızdır.

Mide Balonu

Mide balonu, ameliyat ve dikiş gerektirmeden mideye endoskopik yöntemle yerleştirilen ve midede kapladığı alan sayesinde iştahınızın azalmasını sağlayan bir uygulamadır. Mide balonu, diyete rağmen kilo veremeyen 18-55 yaş arası ve vücut kitle indeksi 27 üzerinde olan hastalara uygulanabilir. Uygulama sonrasında hastane yatışı gerekmez.

Mide Balonu

Mide Balonu

Hasta 1-2 saat içerisinde hastaneden ayrılabilir ve günlük hayatına dönebilir. Mide balonu uygulaması yapılan kişilere ilk 10 gün için özel bir diyet programı önerilmektedir. Devam eden günlerde ise hasta, sağlıklı beslenme programına devam etmelidir.

Tüp Mide Ameliyatı

Ameliyatsız zayıflama çözümlerinin yetersiz olacağı durumlarda, hızlı ve etkili bir kilo verme yöntemi olan tüp mide ameliyatı tercih edilir. Bu uygulamada midenin büyük bir kısmı ameliyat ile alınır ve midenin kalan küçük kısmı tüp halini alır. Bu sayede kişinin yeme isteği azalır, kilo verme süreci hızlanır. Vücut kitle indeksi 40 üzerinde olan ya da 35 üzerinde vücut kitle indeksine sahip olmasının yanı sıra, fazla kilonun neden olduğu yan hastalıkları bulunan 18 yaş ve üzeri kişiler, tüp mide ameliyatı olabilir.

İhtiyacınıza Yönelik Sağlık Çözümleri

Kilo verme konusunda sorun yaşıyor ve çözümü konusunda bir uzmana danışmak istiyorsanız, Op. Dr. Çetin Altunal, kişiye özel çözümleriyle ihtiyacınız olan tedaviyi size sağlayabilir. Detaylı bilgi için https://www.cetinaltunal.com/ ziyaret edebilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla