Dynavit vitamin ve collagen ürünleri, içerikleri ve kullanımı

Yazan Ecz. Ayşegül Özlü
4 Ağustos 2023  |   Kategori: İlaçlar, Vitaminler Print

Dynavit, çeşitli vitamin, mineral ve bitkisel besinlerle zenginleştirilmiş takviye edici gıda ürünüdür. Vücudumuzun ihtiyacı olan ancak besinlerden yeterince alamadığımız bu bileşenleri takviye etmek için kullanılır. Rutin bir şekilde kullanıldığında, genel sağlık durumumuzu ve enerji seviyemizi yükseltebilir. Ancak, Dynavit gibi besin destek ürünlerinin hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi için kullanılmadığı ve normal bir diyetin yerini almadığı unutulmamalıdır. Kullanıma başlamadan önce sağlık uzmanıyla görüşmek her zaman önemlidir. Dynavit, çeşitli hedeflerle kullanılan bir dizi farklı ürüne sahiptir. Bu yazıda vitamin, mineral ve kolajen ürünlerine, içerdikleri bileşenlere ve kullanım yöntemlerine dair genel bilgiler bulabilirsiniz.

Dynavit nedir, ne işe yarar?

Dynavit, içeriğinde vitaminler, mineraller, amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve bitkisel özler bulunan, farklı amaçlarla tercih edilen pek çok farklı ürüne sahip bir gıda takviyesidir. Dynavit gibi gıda takviyeleri beslenme eksikliklerini gidermeyi, belirli besinlerin yeterli alımını sağlamayı veya belirli fizyolojik işlevleri desteklemeyi amaçlar.

Yorgunluk neden olur? Hangi hastalıkların belirtisidir? Ne iyi gelir?

Bunlar tıbbi ürünler değildir, hastalıkları tedavi etmek veya önlemek için tasarlanmamışlardır. Ancak modern yaşam içerisinde alamadığımız besinleri daha kolay tamamlamamıza yardımcı olurlar. Dynavit’in vitamin ve mineral desteği sağlayan ürünlerinin yanı sıra kemik gelişimini, cilt sağlığını, bağışıklık sistemini destekleyen farklı ürünleri de vardır.

Dynavit vitamin ve mineral destek ürünleri

Dynavit Multi-Daily

Dynavit’in bu multivitamin formu enerji seviyesini arttırmaya, bağışıklık sistemini desteklemeye ve yorgunluk ve halsizliğin önlenmesine yardımcı olur. İçeriğinde B vitaminleri, A, C, D3, E ve K2 vitaminleri, Biotin, Folik asit, Çinko, Demir, Bakır, Manganez, Krom, Selenyum, İyot ve Rodiola ekstresi bulunur.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için kullanıma uygundur. Önerilen doz yemeklerle birlikte günde 1 kapsüldür.

B Vitamini nedir? Hangi besinlerde bulunur? Faydaları ve eksikliği

Dynavit Vitamin C + Vitamin D3 + Çinko

Efervesan (suda eriyen) tablet formundadır ve portakal aromalıdır. İçerdiği C vitamini, D3 vitamini ve Çinko ile bağışıklığı ve enerji metabolizmasını destekler. Ayrıca D vitamini kemik, diş ve kas fonksiyonlarında önemli rol oynar.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için kullanıma uygundur. Önerilen doz günde 1 adet bir bardak suda eritilen efervesan tablettir.

Dynavit Vitamin D3, bağışıklık sistemini, kemik, diş ve kas fonksiyonlarını destekler.

Dynavit Vitamin D3

Sprey ve damla formundadır. Eczanelerde spreyin bir sıkımı 600 IU (15 mcg) ve 1000 IU (25 mcg) D3 vitamini içeren iki ayrı takviye bulabilirsiniz. D3 vitamini yanında çözücü bileşen olarak zeytinyağı da içerir. Dynavit Vitamin D3, bağışıklık sistemini, kemik, diş ve kas fonksiyonlarını destekler. Kalsiyum emilimine katkıda bulunur.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için kullanıma uygundur. Önerilen doz yemeklerle birlikte günde 1 kez 1 puf (sıkım) ya da 3 damladır.

C Vitamini hangi besinlerde bulunur? Faydaları ve eksikliği

Dynavit Biotin

Tablet formundadır, her bir tableti 2000 mcg ve 5000 mcg biotin içeren iki ayrı takviyesi vardır. Saç ve cilt sağlığını destekler, enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için kullanıma uygundur. Önerilen doz yemeklerden sonra günde 1 tablettir.

Dynavit Vitamin C + Sambucus Nigra

Efervesan tablet formundadır. Her bir tablet 1000 mg C vitamini, 150 mg Sambucus Nigra (kara mürver meyve ekstresi), 10 mg çinko ve 30 mg Stevia rebaudiana (stevya yaprak ekstresi) içerir. Bağışıklık sistemini destekleyen bir takviyedir.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için önerilen doz günde 1 adet bir bardak suda eritilen efervesan tablettir.

Dynavit Magnesium Citrate & Vitamin D

Tablet formundadır. Her bir tablet 200 mg Magnezyum Sitrat ve 2,5 mcg D vitamini içerir. Bağışıklık sistemi yanında kemik, diş ve kan fonksiyonlarını destekler, halsizliğe karşı korur, daha enerjik hissetmenizi sağlar.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için önerilen doz yemeklerden sonra günde 1 tablettir.

D vitamini neye yarar, hangi besinlerde bulunur? Faydaları ve eksikliği

Dynavit Selenium

Tablet formundadır. Her bir tablet 100 mcg selenyum içerir. Bağışıklık sistemini, tiroit fonksiyonunu, saç ve tırnak sağlığını destekler.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için önerilen doz yemeklerden sonra günde 1 tablettir.

Selenyum nedir? Hangi besinlerde bulunur? Faydaları ve eksikliği

Dynavit Vitamin B12

Dilaltı tablet formundadır. Her bir tablet 1000 mcg B12 vitamini içerir. Bağışıklık sistemini destekler, yorgunluk ve halsizliği azaltarak daha enerjik hissetmenizi sağlar.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için önerilen doz yemeklerden sonra günde 1 dilaltı tablettir.

Dynavit vitamin D3K2

Sprey ve damla formundadır. 1 sıkımlık sprey 1000 IU (25 mcg) D3 vitamini ve 100 mcg K2 vitamini, çözücü bileşen olarak da zeytinyağı içerir. 1 sıkım (puf) 2,5 damlaya eşittir.  Bağışıklık sistemini, kas ve kemik fonksiyonlarını destekler.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üstü için önerilen doz yemeklerle birlikte günde 1 kez 1 puf (sıkım) ya da 2,5 damladır.

B12 vitamini nedir? Hangi besinlerde bulunur? Faydaları ve eksikliği

Dynavit Kolajen Ürünleri

Dynavit Diamond Collagen & Hyaluronic Acid

Tablet formundadır ve her şişede 30 tablet bulunur. Her bir tablet 750 mg Hidrolize kollajen, 150 mg Hiyaluronik asit, 40 mg Resveratrol ve 20 mg Nar meyve kabuğu ekstresi içerir. Cilt sağlığını destekler, cildi yıpranmalardan korur ve esneklik kazanmasına yardımcı olur.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üzeri için önerilen günlük doz yemeklerden önce veya sonra 1 tablettir.

Dynavit Diamond Collagen

Sıvı formdadır, kutuda 50 ml’lik 10 şişe bulunur. Her bir şişe 5000 mg Hidrolize morina balık kolajeni, 200 mg kamu meyve tozu, 19 mg Kırmızı yonca çiçek ekstresi, 4 mg Astaksantin ve 0.5 mg beta karoten içerir.

 • Kullanımı: 11 yaş ve üzeri için önerilen günlük doz iyice çalkalandıktan sonra 1 şişedir.

Dynavit collagen, cildi yıpranmalardan korur ve esneklik kazanmasına yardımcı olur.

Dynavit Diamond Collagen PRO Saşe

Çilek aromalı toz formundadır. Her kutuda günlük doz içeren 30 saşe bulunur. Her bir saşe 10000 mg Hidrolize kolajen (Tip I balık kolajeni), 300 mg C vitamini, 150 mg Hyaluronik asit, 60 mg Sahil çamı ekstresi ve 2500 µg Biotin içerir.

 • Kullanımı: 18 yaş ve üzeri yetişkinler için önerilen doz günde 1 saşedir. Saşenin içindeki tozu bir bardak suya boşaltın ve için.

Kolajen nedir? Faydaları nelerdir? Hangi gıdalarda bulunur?

Dynavit Collagen Quatro

Mango aromalı toz formundadır. Her kutuda günlük doz içeren 30 saşe bulunur. Her bir saşe 1250 mg Hidrolize Tip 2 kollajen (tavuk kaynaklı), 750 mg metilsülfonilmetan, 750 mg glukozamin sülfat ve 400 mg kondroitin sülfat içerir.

 • Kullanımı: 18 yaş ve üzeri yetişkinler için önerilen günlük doz yemeklerle birlikte 1 veya 2 saşedir. Saşenin içindeki tozu bir bardak ılık suya boşaltın ve için.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla