Sanofi, Protein Sciences’ı satın aldı

18 Temmuz 2017 |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri, Sektör Print

Sanofi merkezi ABD’nin Connecticut eyaletindeki Meridien’de bulunan özel aşı biyoteknoloji şirketi Protein Sciences’ı satın aldı. Sanofi anlaşma çerçevesinde 650 milyon dolarlık bir ön ödemede bulundu ve belirli dönüm noktalarına ulaşıldığında 100 milyon dolara kadar ek ödeme yapacak.

–   Bu alımla Sanofi Pasteur’ün ürün portföyüne recombinant bazlı grip aşısı eklendi –

Protein Sciences Ekim 2016’da Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) Dört Valanlı Grip Aşısı için onay aldı. Protein Sciences Grip Aşısı FDA tarafından onaylanan tek protein bazlı recombinantrip aşısıdır.

Sanofi İcradan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Sanofi Pasteur Başkanı David Loew, “Protein Sciences’ı satın alınması, yumurta bazlı olmayan bir aşının eklenmesiyle grip portföyümüzü büyütmemizi sağlayacak”  dedi.

Protein Sciences Başkanı ve CEO’su Manon M.J.Cox da, “Protein Sciences özellikle ABD’de işlerini büyütme fırsatı için aktif bir arayış içindeydi,” demiştir. Grip aşımızın Sanofi Pasteur bünyesinde, Sanofi Pasteur’ün grip aşıları alanındaki uzmanlığından yararlanmasını bekliyoruz.”

Protein Sciences Yönetim Kurulunun oybirliğiyle ve hissedarların büyük çoğunluğu tarafından onaylanmış olan satın alma işleminin, olağan resmi onay süreçlerinin ardından 2017 üçüncü çeyrekte tamamlanması beklenmektedir.

Protein Sciences hakkında

1983’de kurulmuş, merkezi Meridien, CT’ta bulunan özel bir şirkettir. Protein Sciences’ın misyonu yenilikçi aşılar ve biyofarmasötikler geliştirerek hayat kurtarmak ve sağlığı iyileştirmektir.

Sanofi Pasteur hakkında

Sanofi Pasteur dört merkezde mevsimsel gribe karşı aşılar üretmektedir: Swiftwater (ABD), Val de Reuil (Fransa), Ocoyoacac (Meksika) ve Shenzhen (Çin).

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla